Kontrast:

Rozmiar tekstu: A-A+

KOSZYCZEK WIELKANOCNY

Wielkanoc jest wyjątkowym i niezwykłym czasem, zarówno dla nas, jak i naszych najbliższych. Niestety, wiele osób spędza ten okres samotnie…również w naszej Gminie.W wielu przypadkach długotrwałe skutki zdrowotne COVID-19 u wielu Seniorów trwają wiele miesięcy, uniemożliwiając udział seniorów w środowisku lokalnym, w tym w obrzędach liturgicznych tego wyjątkowego czasu.
Dlatego też zapraszamy wszystkich Państwa, którzy chcą i mogą włączyć się w tą akcję do współpracy, by osoby samotne z naszej Gminy, które ze względu na stan zdrowia nie poświęcą pokarmów nie zostały na Wielkanoc bez święconki.

Zapraszamy Państwa do zapełnienia koszyczków wielkanocnych wspólnie z nami. Będą to koszyczki ze standardową zawartością….a ich wartością dodaną będzie to, że zostaną poświęcone w Wielką Sobotę przez naszych cudnych wolontariuszy i dostarczone do osób samotnych w naszej Gminie, które niejednokrotnie już wiele lat nie spożywały typowej święconki. Zapewne taki koszyczek dla osób starszych i samotnych będzie służył ograniczeniu ich poczucia samotności i opuszczenia w okresie świątecznym.

Zależy nam na tym, by w specjalnie zaprojektowanych paczkach w kształcie wielkanocnego koszyczka
( które zapewnimy) znalazły się symboliczne artykuły spożywcze które poświęcimy w kościele:  baranek wykonany z cukru lub czekolady, 2 jajka w postaci pisanek, kraszanek lub pofarbowane, sól, mały kawałek kiełbasy lub mała szyneczka, chrzan, ciasto w postaci małej babeczki, mały chlebek oraz masło. Osoby starsze ucieszą się zapewne z łakoci:  świąteczne słodycze, czekolady lub dżem- ważne, że od serca… Wiele radości sprawią im też kartki z życzeniami od darczyńców, które podniosą ich choć trochę na duchu w tym trudnym czasie. Seniorzy zostaną obdarowani również świąteczną trzęsionką, która zostanie sporządzona przez naszego wieloletniego i niezawodnego wolontariusza.

Jeśli ktoś z Państwa chce i może włączyć się w Akcję prosimy, by artykuły do koszyczka wielkanocnego przynosić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie (budynek Urzędu Gminy, piętro 2) tylko w Wielki Czwartek od 7.30-15.30 oraz w Wielki Piątek od 7.30-11.30.Paczki dotrą do samotnych, schorowanych Seniorów w Wielką Sobotę po ich poświęceniu.

Dodajmy, że akcję organizujemy przy wsparciu wolontariatu pracowniczego GOPS oraz młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży oddział w Trzcianie.

Działanie realizowane w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022