Kontrast:

Rozmiar tekstu: A-A+

Znamy laureatów konkursu ” Świat bez przemocy”

Poznaliśmy laureatów konkursu plastyczno-literackiego „Świat bez przemocy” realizowanego w ramach projektu „Alternatywa” współfinansowanego z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – Edycja 2022. Patronat honorowy nad konkursem objęli Wójt Gminy Trzciana i Komendant Powiatowy Policji w Bochni.
Konkurs miał na celu propagowanie idei przeciwdziałania przemocy i afirmowanie prawidłowych zachowań społecznych opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości oraz uświadomienie możliwości rozwiązywania sytuacji problemowych bez stosowania przemocy.

Do naszej siedziby spłynęło 68 prac. Ich różnorodność, pomysłowość oraz oryginalność nie tylko nas zaskoczyła, ale wręcz wprawiła w zachwyt! Zadziwiła nas ogromna różnorodność technik plastycznych. Dostaliśmy obrazki rysowane, malowane, wycinane, wydrapywane, wyklejane i sklejane, a także prace wykonane przez osoby z zacięciem literackim. Wybór był naprawdę trudny, ale udało się z każdej kategorii wybrać po 10 prac które zostały wyróżnione. 

Nagrody i wyróżnienia młodzi artyści odebrali z rąk Wójta Gminy Trzciana Cezarego Stawarza oraz Kierownika Posterunku Policji w Trzcianie st. asp. Rafała Mordarskiego. Na spotkaniu obecni byli również: najbliższe osoby młodych laureatów, dzielnicowy Gminy Trzciana mł. asp. Zbigniew Blitek, Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego Bogumiła Bobak, oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie Elżbieta Burkowicz.

Laureatami konkursu w kategorii klas I-III szkół podstawowych zostali:
1. Emilia Wiktor
2. Zuzanna Zelek
3.Łukasz Kącki
Przyznano także wyróżnienia:
1.Kamil Szwed
2.Lena Jaworska
3.Emilia Nowicka
4.Amelia Burkowicz
5.Julia Joniec
6.Alan Kępa
7.Dominik Kukla

Laureatami konkursu w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych zostali:
1. Helena Halek
2. Patryk Byj
3. Weronika Mikołajek
Przyznano także wyróżnienia:
1. Milena Stanowska
2.Joanna Jaworska
3.Julia Rozenek
4.Martyna Kukla
5.Lena Dudek
6.Anna Paszkowska
7.Anna Kuzar
Wyróżnione prace zostaną wykorzystane jako ilustracje w ulotkach i materiałach promocyjnych dotyczących przeciwdziałania przemocy. Wszystkie prace które wpłynęły do nas zostaną nagrodzone okolicznościowymi dyplomami.
Gratulujemy młodym artystom!