Kontrast:

Rozmiar tekstu: A-A+

21 Listopad- Dzień Pracownika Socjalnego

“Jeśli słyszysz, pamiętaj że ktoś może nie słyszeć,
Jeśli chodzisz, pamiętaj, że ktoś może nie chodzić,
Jeśli umiesz, pamiętaj że ktoś nie potrafi,
Jeśli masz, pamiętaj że ktoś może nie mieć,
Jeśli możesz, pamiętaj że ktoś nie ma możliwości…”
(znalezione w internecie
)

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam Wam – wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek, odpowiedzialność
i trud codziennej pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym.
To Wy każdego dnia skrywacie pelerynę pod płaszczem i choć o tym na co dzień się nie pamięta, to właśnie dziś jest Wasz dzień: dzień wielkich bohaterów małych historii. Nigdy na pierwszym planie, zawsze skryci za troskami swych podopiecznych, wykonujecie pracę oddaną drugiemu człowiekowi i do niego skierowaną. Pracownik socjalny to tak naprawdę „człowiek orkiestra”. Musi umieć i znać się na wszystkim. Musi znać przepisy prawne i to nie tylko te dotyczące pomocy społecznej. Zdarza się, że jest lekarzem i majsterkowiczem, kucharzem i psychologiem…i można długo mnożyć role z którymi musicie się zmierzyć w codziennej pracy…bo przecież to przecież Wy niemożliwe robicie od ręki, a cuda zajmują Wam dwa dni.
Misja, powołanie i służba drugiemu człowiekowi, udzielanie pomocy w trudnych sytuacjach życiowych- to zadania spoczywające na nieutrudzonej kadrze pracowników socjalnych. Utrudzeni, pracowici, na co dzień niewidoczni, ale zawsze blisko ludzi w potrzebie…zaradzacie wielu życiowym problemom, inspirujecie niejedną przemianę charakteru i wpływacie na przełomowe decyzje, od których zależy chęć wzięcia życia we własne ręce, odzyskanie wiary w swoje możliwości, uśmiech dzieci i podniesionych na duchu dorosłych.
W tym szczególnym dniu wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie życzę satysfakcji z pracy, z kontaktów z drugim człowiekiem, wytrwałości, zdrowia i pomyślności oraz zwykłej ludzkiej wdzięczności ze strony osób, którym udzielacie wsparcia. Wasza misja niesienia pomocy niech będzie źródłem nowych sił, radości i zadowolenia.
Gratuluję Wam oddania dla swojej pracy, której znaczenie zawsze będzie wykraczało poza formalne względy i ekonomiczne ograniczenia. Wasza praca jest autentyczną służbą, gdyż przynosi ulgę w cierpieniu, ubóstwie, chorobie, osamotnieniu i uzależnieniach. Dla wielu mieszkańców naszej gminy jest ona niezbędnym wsparciem i znakiem nadziei i ludzkiej dobroci.

Wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej dziś szczególnie dziękuję za kolejny wspólny rok, w którym mogłam doświadczyć, że pomimo wielu problemów, nowych zadań, wielu wyzwań, potraficie radzić sobie na wielu płaszczyznach, i nie rzadko w bardzo trudnych sytuacjach. Dziękuję również za Wasze niegasnące wsparcie i motywację do nowych działań. Szczególnie dziś dziękuję Wam za dobre serce, życzliwość i otwartość i za sposób realizacji swoich zadań.
W dniu Waszego święta życzę, aby Wasz codzienny trud stał się prawdziwym spełnieniem i przyniósł wiele satysfakcji. Niech codzienna praca będzie dla Was motywacją do pokonywania kolejnych barier zawodowych i trudności.

                                                                                                                Kierownik Gminnego Ośrodka
                                                                                                               Pomocy Społecznej w Trzcianie