Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Fundusz alimentacyjny

Wspieranie rodzin

Przeciwdziałanie przemocy

 

 

log unia flaga

 

Popracuj nad sprecyzowaniem celów, które chcesz osiągnąć.

Określ dlaczego i kiedy chcesz je osiągnąć.

Im dokładniej określisz cel, tym większa szansa, że go zrealizujesz...”

Steve Grounds

„Jutro-już dziś-aktywizacja społeczna i zawodowa w Gminie Trzciana”- edycja 2020 zakończona

 

               W grudniu 2020r. zakończyły się aktywne działania zaplanowane na edycję 2020 w ramach projektupn.„Jutro-już dziś-aktywizacja społeczna i zawodowa w Gminie Trzciana współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 9 REGION SPÓJNY SPOŁECZNIE, Działanie 9.1, Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.1. Aktywna integracja – projekty konkursowe wyłącznie dla OPS/PCPR. Zobaczmy w skrócie jak upłynął rok realizacji zadań określonych w indywidualnej ścieżce każdego Uczestnika.

 

               Po kompleksowym wsparciu doradcy zawodowego i psychologów świadczonych przez Firmę MAŁGORZATA STOLARSKA CENTRUM INSPIRACJI, oraz szeregu warsztatów grupowych, w czasie których Uczestnicy mieli okazję m.in. doskonalić umiejętności interpersonalne w zakresie poszukiwania pracy, poznawali metody poszukiwania pracy, rodzaje i sposób właściwego przygotowania dokumentów aplikacyjnych, rozmawiali o tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak odpowiadać na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ćwiczyli umiejętności skutecznego komunikowania się z pracodawcą i pracownikami, jak również mieli okazję poćwiczyć umiejętność autoprezentacji poprzez m.in. trening umiejętności interpersonalnych i ćwiczenia z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej, ćwiczyli umiejętność zarządzania sobą w czasie oraz swoją asertywność, część Uczestników przystąpiła do realizacji kursów zawodowych.

W tym roku Uczestnicy projektu podnosili lub nabywali swoje kwalifikacje w zawodach lub specjalnościach: Kurs fakturzysta z obsługą programów magazynowych, Kurs kucharz małej gastronomii, Kurs opiekun w żłobku i klubie dziecięcym. Łącznie z kursów skorzystało 9 osób. Pozytywnym zaskoczeniem dla nas był fakt, że po ukończeniu kursu części Uczestników Projektu udało się zdobyć pracę zawodową, co potwierdza Państwa determinację, trud i wysiłek jaki Państwo wkładacie w zmianę swojego życia. Budującym jest fakt, że wśród Uczestników Projektu pojawiły się też deklaracje o uzupełnieniu wykształcenia już po zakończeniu projektu (trzymamy kciuki), a niektórzy stażyści dali się poznać jako osoby solidne, którym złożono konkretne propozycje zawodowe na rok 2021.

Część Uczestników po zakończonym kursie zawodowym podjęła się 3 miesięcznego stażu, podczas których mieli możliwość sprawdzenia się na wybranych stanowiskach. Nie było by to możliwe bez otwartości właścicieli różnych firm, w których Stażyści mieli okazję realizować określone zadania na danym stanowisku. Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie za umożliwienie stażu w zawodzie opiekuna, Firmie INVEST SYSTEM z Trzciany oraz Firmie P.J. "KOMPLES" Spółka Jawna, P. Krawczyk, J. Krawczyk z Łąkty Górnej za przyjęcie stażystek w zakresie stanowiska fakturzysty z programami do magazynowania, Pani Dyrektor Annie Zdebskiej- Sroka z NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA "BAJKOWA KRAINA" z Kobylca za przyjęcie stażystki w zawodzie opiekuna.

Podczas trwania projektu Uczestnicy mieli okazję również m.in. podjąć się próby skonstruowania swojego biznes planu na zajęciach realizowanych przez firmę „KOLEOS”. Łukasz Oleksiewicz, gdyż przedmiotem warsztatów były informacje z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

               Wszystkim Uczestnikom Projektu życzymy nie tylko wytrwałej pracy w zdobywaniu wiedzy, ale również satysfakcji i zadowolenia z realizowanego kursu i wszelkiej podjętej aktywności edukacyjnej. Niech pewną wskazówką trafności Państwa wyboru będzie fakt, że dzięki udziałowi w poprzednich edycjach Projektu i dotychczasowym kursom zrealizowanym w ramach Projektu na przestrzeni lat, kilka osób pracuje w zawodzie po ukończeniu wybranego przez siebie kursu, a wiele osób jest aktywnych na rynku pracy. Ten akurat wskaźnik jest wyraźnym sygnałem właściwej Państwa decyzji i potwierdzeniem celowości podejmowanych przez nas działań.

Wszystkim uczestnikom, instytucjom, naszym władzom,  pracownikom, całemu zespołowi Projektu oraz wszystkim wykonawcom wyłonionych do przeprowadzania poszczególnych zadań -  pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować – to był  dla mnie zaszczyt realizować dla Państwa i z Państwem to zadanie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i wyrażamy nadzieję, że zdobyte  przez nich umiejętności będą procentowały w przyszłości, w znacznym stopniu wpłyną również na poprawę sytuacji życiowej i rodzinnej.

Z uwagi na duże zainteresowanie i zapotrzebowanie Mieszkańców Naszej Gminy tą formą aktywności w 2021r. planowana jest kolejna edycja projektu „
„Jutro-już dziś-aktywizacja społeczna i zawodowa w Gminie Trzciana”. Już teraz rozpoczynamy wstępną rekrutację do projektu. Warunkiem zakwalifikowania się jest m.in. pozostawanie bez zatrudnienia. Wszelkie informacje można uzyskać u pracowników socjalnych w godzinach pracy ośrodka, telefonicznie pod nr telefonu: 14 611 62 56 oraz e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Koordynator Projektu

 

Małopolski Tele-Anioł

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logowanie GOPS

Świadczenie wychowawcze

Projekt RPO "Jutro już dziś"

Marzec 2021
3
Środa
10:40
BuaXua Calendar

Terminy wypłaty świadczeń okres zasiłkowy 2020/2021

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Ilość odwiedzin

Dzisiaj161
Wczoraj429
Ostatni tydzień906
Ostatni miesiąc906
Razem597638
Twoje IP 3.237.178.91 Twój system Unknown - Unknown
Scroll to top