Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Fundusz alimentacyjny

Wspieranie rodzin

Przeciwdziałanie przemocy

 

cwiot"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają"

Steve Jobs

 

 

W tym roku już po raz 30-ty, obchodzimy w dniu 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego, dlatego w tym szczególnym dniu kieruję serdeczne podziękowania i życzenia do pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie, ponieważ to szczególna okazja by głośno
i wyraźnie mówić o niezwykle doniosłej Waszej roli, gdyż codzienne zmaganie się z ludzkimi krzywdami i problemami, a w tym roku
także z negatywnymi skutkami pandemii sprawia, że trzeba o Waszej pracy mówić głośno.

 

 

               Pracownik socjalny to tak naprawdę „człowiek orkiestra”. Musi umieć i znać się na wszystkim. Musi znać przepisy prawne i to nie tylko te dotyczące pomocy społecznej, ale w zasadzie przepisy każdej dziedziny życia.... musi wyróżniać się nie tylko wiedzą, ale także szczególną empatią, tak ważną dla wspierania osób i ich rodzin, które znalazły się w trudnej i kryzysowej sytuacji.Misja, powołanie i służba drugiemu człowiekowi, udzielanie pomocy w trudnych sytuacjach życiowych - to zadania spoczywające na nieutrudzonej kadrze pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej. Utrudzeni, pracowici, na co dzień niewidoczni, ale zawsze blisko ludzi w potrzebie… to właśnie Wy... ludzie z którymi mam zaszczyt pracować i za to Wam dziękuję.

 

               Mimo, że na codzień jesteście niewidoczni, pomagacie osobom i rodzinom przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe, wspieracie klientów w procesie usamodzielniania i integracji społecznej, a coraz częściej wykonujecie swoje zadanie z narażeniem własnego życia jestem pełna podziwu dla Was co dnia, że nadal kochacie to co robicie, jednocześnie trwając przy swoich podopiecznych... w tym roku niestety często...za często...do ostatnich chwil. Przy tym wszystkim nie zabiegacie o poklask, a swoje zadania wykonujecie bez fleszy i rozgłosu. Często kosztem własnego zdrowia realizujecie w mozole swoje obowiązki, aby rozwiązać, albo przynajmniej złagodzić negatywne skutki niektórych trudności jakie spotykają ludzi, bo w tych czasach nie wystarczy jedynie spontaniczne współczucie i doraźne wsparcie. Konieczna jest profesjonalna pomoc ze strony odpowiednio przygotowanego pracownika, na co nasi mieszkańcy dzięki Wam mogą liczyć.

 

               W tym szczególnym dniu wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie życzę satysfakcji z pracy, adekwatych do zadań zarobków, wytrwałości, zdrowia i pomyślności oraz zwykłej ludzkiej wdzięczności ze strony osób, którym udzielacie wsparcia. Dziękuję za wrażliość, zaangażowanie, wielkie serce i umiejętość znalezienia właściwej drogi do drugiego człowieka, który potrzebuje wsparcia.

 

               Dziękuję, że w tym niezwykle trudnym roku wszystie z Was podeszły do swoich zadań bardzo odpowiedzialnie i mimo swoich problemów zarówno zdrowotnych, jak i organizacyjnych nie odeszłyście od swoich podopiecznych, od biurek i wniosków by wiele osób, które szczególnie teraz tak licznie straciły często źródło swojego dochodu mogło mieć ciągłość świadczeń. Wiem i widziałam, że byłyście niejednokrotnie zmęczone, oczy odmawiały posłuszeństwa, bo Wasz dzień pracy rzadko kończy się po 8 godzinach pracy, dlatego szczególnie dziś dziękuję nie tylko Wam, ale Waszym rodzinom, za wsparcie, odciążenie w obowiązkach domowych, bo bez ich wsparcia nie możliwe byłoby zaangażowanie się przez Was na 120% w obowiązki zawodowe. Dziękuję im, bo rozumieją, że Wasza praca to nie tylko praca, to misja i wielka odpowiedzialność za drugiego człowieka, co mam nadzieję, będzie rozumieć coraz więcej osób, również decydentów.

 

               Życzę Wam, aby nigdy nie zabrakło Wam sił w podnoszeniu ludzi na duchu i wsparciu w rozwiązywaniu trudnych problemów życiowych. Dziękuję za Waszą siłę i determinację, która zmienia los ludzi, często tych najbardziej bezbronnych i daje siłę również mi na pokonywanie codziennych wyzwań.

 

               Całemu Zespołowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie dziękując za ten trudny dla nas rok, życzę dużo sił i radości na dalsze lata pracy, by nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wytrwałości. Niech praca daje Wam jak najwięcej satysfakcji, ludzkiej wdzięczności oraz pomyślności w życiu osobistym i satysfakcji nie tylko osobistej ale i finansowej.

 

                Z okazji Waszego święta życzę wam: mądrych kierowników,klientów chętnych do współpracy,wielu możliwości rozwoju,satysfakcji z pracy i szacunku do zawodu na który tak ciężko pracujecie.

 

               Mam świadomość odpowiedzialności, która ciąży na nas, dlatego zapewniam Was, że będę podejmować działania ziększające satysfakcję z wykonywanej pracy dla Was,by trud podejmowany w codziennej pracy,która wymaga odpowiedzialności i jest pełna poświęceń dla drugiego człowieka, był zawsze dla Was źródłem satysfakcji i był odpowiednio doceniony i wynagradzany.

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

 

mgr Elżbieta Burkowicz


 

 

Małopolski Tele-Anioł

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logowanie GOPS

Świadczenie wychowawcze

Projekt RPO "Jutro już dziś"

Marzec 2021
3
Środa
08:49
BuaXua Calendar

Terminy wypłaty świadczeń okres zasiłkowy 2020/2021

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Ilość odwiedzin

Dzisiaj127
Wczoraj429
Ostatni tydzień872
Ostatni miesiąc872
Razem597604
Twoje IP 3.237.178.91 Twój system Unknown - Unknown
Scroll to top