Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Fundusz alimentacyjny

Wspieranie rodzin

Przeciwdziałanie przemocy

 

 

Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, kwiatcierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”(o. Fabian Kaltbach OFM )

 

Pracownicy Gminnego Ośrodka  Pomocy Społecznej w Trzcianie      

 

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna okazja by głośno i wyraźnie mówić o niezwykle doniosłej Waszej roli, gdyż codzienne zmaganie się z ludzkimi krzywdami i problemami oraz współpodejmowanie decyzji dotyczących losu innych powoduje, że jest to praca wymagająca i ważna społecznie, jednak wciąż nie doceniana.

„-To jest, nie boję się użyć tego słowa, misja, służba, praca naprawdę trudna, która niesie często ze sobą ogromne emocje(...)Pracownik socjalny to zawód, który wymaga serca; po prostu serca(…) musicie codziennie to serce okazywać ludziom, a jednocześnie stać oczywiście na straży przepisów i tych wszystkich programów i projektów, którymi dysponujecie(…).Pomagacie ludziom i to jest wasza wielka zasługa, wielkie dzieło, które każdego dnia wykonujecie. Bez fleszy, bez kamer, spokojnie, cicho, wchodzicie w środowiska, pomagacie ludziom(...) podkreślała B. Szydło…, dlatego mimo tego, że w przekazach medialnych bardzo rzadko ukazywany jest pozytywny wizerunek pracownika socjalnego, jego trud, dobre rezultaty i próbuje się za wszelką cenę obarczyć pracownika socjalnego o „całe zło tego świata”, a szukając sensacji pokazuje się często domniemane zaniedbania pracowników socjalnych, które doprowadziły do tragedii, dziś w tym szczególnym Dniu po kolejnym roku współuczestniczenia w Waszej pracy chcę Wam serdecznie podziękować, za to przede wszystkim że jesteście silni nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich podopiecznych. Za to, że potraficie ciągle na nowo odnajdywać sens codziennych zmagań, mimo tego, że Wasz dzień pracy nie trwa osiem godzin, bo nie sposób wyjść do domu i zostawić bagaż emocji w GOPS.

               W tym szczególnym dniu wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie życzę satysfakcji z pracy, adekwatych do zadań zarobków, wytrwałości, zdrowia i pomyślności oraz zwykłej ludzkiej wdzięczności ze strony osób, którym udzielacie wsparcia. Dziękuję za wrażliość, zaangażowanie, wielkie serce i umiejętość znalezienia właściwej drogi do drugiego człowieka, który potrzebuje wsparcia. Życzę Wam, aby nigdy nie zabrakło Wam sił w podnoszeniu ludzi na duchu i wsparciu w rozwiązywaniu trudnych problemów życiowych. Dziękuję za Waszą siłę i determinacjęę, która zmienia los ludzi, często tych najbardziej bezbronnych.

               Mogę Was zapewnić, że ze swojej strony w dalszym ciągu będę podejmować działania mające na celu wzmacnienie potencjału organizacji GOPS, jak i również zwiększające satysfakcję z wykonywanej pracy dla Was, bo mam świadomość odpowiedzialności, która ciąży na nas.  Mam nadzieję, że wspólnymi siłami będziemy w stanie pokonywać wszystkie trudności.

              Życzę wszystkiego najlepszego, energii do realizacji ciekawych projektów, ochoty do poszukiwania dróg rozwoju, odkrywania nowych sposobów na uniknięcie stresu,pułapek wypalenia zawodowego, przejrzystych przepisów prawa, wyrozumiałych i mądrych przełożonychi ... czasu dla siebie,swoich pasji i rodziny.

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
mgr Elżbieta Burkowicz

 

                   

 

                                                                                                                                           

Małopolski Tele-Anioł

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logowanie GOPS

Świadczenie wychowawcze

Projekt RPO "Jutro już dziś"

Marzec 2021
3
Środa
10:54
BuaXua Calendar

Terminy wypłaty świadczeń okres zasiłkowy 2020/2021

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Ilość odwiedzin

Dzisiaj165
Wczoraj429
Ostatni tydzień910
Ostatni miesiąc910
Razem597642
Twoje IP 3.237.178.91 Twój system Unknown - Unknown
Scroll to top