Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Fundusz alimentacyjny

Wspieranie rodzin

Przeciwdziałanie przemocy

 

 

kwiaPrawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie.

Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie"

                                                                                      Anthony Peake

 

 

 

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna okazja do podkreślenia roli pracowników służb społecznych w niesieniu pomocy osobom najbardziej jej potrzebującym. Osoby dotknięte przez los, zagubione, bezradne, chore, a przez to niejednokrotnie wykluczone społecznie często zdane są jedynie na pracownika socjalnego, asystenta rodziny czy opiekuna medycznego. To od Waszej wrażliwości, zdolności empatii i motywowania zależy niejednokrotnie ludzkie życie. Dlatego tak ważnym jest aby na co dzień, a na pewno już w tym szczególnym Dniu, głośno i wyraźnie mówić o niezwykle doniosłej Waszej roli, bo przecież to Wy musicie być silni nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich podopiecznych. Taka właśnie Wasza postawa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek.

               Dajecie nadzieję i perspektywy na lepsze, godne życie, pomagacie odnaleźć sens codziennych zmagań. Widzicie biedę, chorobę, płacz, ludzkie tragedie i w obliczu tych nieszczęść jesteście silni nie dla siebie, a przede wszystkim dla Waszych podopiecznych. Dajecie uśmiech, siłę i wsparcie, na co dzień jesteście niewidoczni,często niedoceniani, ale pracujecie z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, napotykając trudności nie poddajecie się i walczycie o tych którym pomagacie.

               W tym szczególnym dniu wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie życzę satysfakcji z pracy, adekwatych do zadań zarobków, wytrwałości, zdrowia i pomyślności oraz zwykłej ludzkiej wdzięczności ze strony osób, którym udzielacie wsparcia. Ta praca to nie tylko obowiązki zawodowe, to także zaangażowane, wrażliwość, umiejętość znalezienia właściwej drogi do drugiego człowieka, który potrzebuje wsparcia . Nie są to łatwe zadania, a wszyscy poraficie je wykonać nie tylko perfekcyjnie, ale z oddaniem i wytrwałością,choć wiem, że czasem ręce Wam opadają... Dzięki temu, jakie jesteście, jak pracujecie i ile zaangażowania w to wkładacie mam prawdziwą przyjemność pracować z takimi ludźmi jak Wy, za co dziękuję.

               Wasza misja niesienia pomocy niech będzie źródłem nowych sił, radości i zadowolenia.To dzięki waszemu zaangażowaniu zaradzacie wielu życiowym problemom, inspirujecie niejedną przemianę charakteru i wpływacie na przełomowe decyzje, od których zależy chęć wzięcia życia we własne ręce, odzyskanie wiary w swoje możliwości, uśmiech dzieci i podniesionych na duchu dorosłych. Mam nadzieję, że osiągnięcia podopiecznych stanowić będą niewyczerpane źródło satysfakcji. Pamiętajcie, że każdy ich sukces jest przecież Waszą dużą zasługa.

              Życzę wszystkiego najlepszego, energii do realizacji ciekawych projektów, ochoty do poszukiwania dróg rozwoju, odkrywania nowych sposobów na uniknięcie stresu,pułapek wypalenia zawodowego i ... czasu dla siebie,swoich pasji i rodziny.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

                                                                                                                                                                                                                                                                                                        mgr Elżbieta Burkowicz

Małopolski Tele-Anioł

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logowanie GOPS

Świadczenie wychowawcze

Projekt RPO "Jutro już dziś"

Wrzesień 2019
16
Poniedziałek
23:52
BuaXua Calendar

Terminy wypłaty świadczeń okres zasiłkowy 2018/2019

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Ilość odwiedzin

Dzisiaj11
Wczoraj377
Ostatni tydzień388
Ostatni miesiąc5391
Razem382804
Twoje IP 34.237.76.91 Twój system Unknown - Unknown
Scroll to top