Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Fundusz alimentacyjny

Wspieranie rodzin

Przeciwdziałanie przemocy

IV GMINNA AKCJA MIKOŁAJE

 

 

Już po raz czwarty zapraszamy wszystkich, którzy chcą zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i pomóc mu w uszczęśliwieniu SAMOTNYCH SENIORÓW z naszej Gminy do wspólnego przygotowania paczek, dzięki którym Seniorzy, będą mieli poczucie, że nie są przeźroczyści, że się o nich pamięta… tym bardziej, że Święta to

mik

okres w którym bardziej niż kiedykolwiek odczuwamy potrzebę bycia wśród bliskich i cieszymy się ich obecnością… ale właśnie w czasie Świąt samotność boli najmocniej…i cisza w domu jest taka nieznośna…Taka jednorazowa akcja z pewnością nie przyczyni się do jakieś radykalnej zmiany sytuacji seniorów, ale może chociaż w minimalny sposób ograniczyć poczucie odrzucenia i zapomnienia w tym okresie świątecznym.

               Wytypowane osoby to seniorzy po 60 roku życia, żyjący samotnie...choć często gdzieś tam kogoś mają...jak Pani Maria, która w rozmowie powiedziała nam: „Nie życzę nikomu samotności. To jest największa kara, jaka człowieka może spotkać. W najgorszych snach nie przyszło mi do głowy, że zostanę sama. Przecież mam dzieci! Zawsze u mnie była Wigilia, wszyscy do mnie przychodzili. A teraz? Nie wiem gdzie są, nie wiem dlaczego się nie odzywają, nie wiem gdzie ich szukać...Ja już nie mam marzeń...żyję z dnia na dzień, niczego już nie oczekuję...i tak bardzo boję się że to Wy mnie pochowacie jak te wszystkie bezdomne osoby...chciałbym aby pochowały mnie dzieci...tylko nie wiem czy mogę jeszcze ich tak nazwać?”

               Dlatego też wszystkich Państwa zarówno osoby prywatne, przedsiębiorców,zakłady pracy, instytucje i szkoły zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji. Osoby które zechciały by wesprzeć potrzebujących zachęcamy do włączenia się i dostarczenie artykułów do paczki do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie ...zbiórka stanowi również niezwykłą okazję uwrażliwiania młodszego pokolenia mieszkańców naszej gminy na potrzeby osób starszych.

 

               Zachęcamy do zapełniania paczek razem z nami. Darczyńców prosimy o żywność długoterminową hermetycznie pakowaną, środki chemiczne, kosmetyczne, słodycze, pościel, ręczniki i inne według uznania darczyńcy. Otrzymane dary będą przezpracowników socjalnych dobierane indywidualnie do potrzeb każdego. Prezenty, jak co roku, odciążą z pewnością nadszarpnięte przez podwyżki cen produktów, leków i energii, budżety osób samotnych.

               Artykuły należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie pok. 1 ( w GOPS przed schodami znajduje się instalacja przyzywowa- użycie dzwonka spowoduje pojawienie się pracownika GOPS z rękoma do pomocy) lub za pośrednictwem poczty lub kuriera do 20 grudnia 2018r. do godziny 15.00.

Małopolski Tele-Anioł

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logowanie GOPS

Świadczenie wychowawcze

Projekt RPO "Jutro już dziś"

Lipiec 2020
11
Sobota
21:19
BuaXua Calendar

Terminy wypłaty świadczeń okres zasiłkowy 2019/2020

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Ilość odwiedzin

Dzisiaj416
Wczoraj455
Ostatni tydzień2838
Ostatni miesiąc5276
Razem491212
Twoje IP 3.234.241.200 Twój system Unknown - Unknown
Scroll to top