Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Fundusz alimentacyjny

Wspieranie rodzin

Przeciwdziałanie przemocy

 

III Gminna Akcja Mikołaje

                mik2017Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich, którzy chcą zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i pomóc mu w uszczęśliwieniu SAMOTNYCH SENIORÓW z naszej Gminy do wspólnego przygotowania paczek, dzięki którym Seniorzy, będą mieli poczucie, że nie są przeźroczyści, że się o nich pamięta… tym bardziej, że Święta to okres w którym bardziej niż kiedykolwiek odczuwamy potrzebę bycia wśród bliskich i cieszymy się ich obecnością… ale właśnie w czasie Świąt samotność boli najmocniej…i cisza w domu jest taka nieznośna…

                Zastawiony stół wigilijny dla większości z nas jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia, jednak wielu nie może sobie na niego pozwolić. W naszej Gminie jest wielu samotnych, schorowanych seniorów, którzy często żyją na pograniczu ubóstwa… jako Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, mimo że staramy się zmienić los tych ludzi jest to trudne i mozolne zadanie. Dlatego też choć praca z osobami starszymi, samotnymi nie przynosi natychmiastowych efektów i trzeba wiedzieć jak pomóc, by jeszcze bardziej nie zaszkodzić, kiedy udaje się pomóc satysfakcja jest ogromna. Przysłowie afrykańskie mówi, że "kiedy umiera stary człowiek - płonie cała biblioteka", dlatego też nie pozwólmy, by samotni seniorzy z naszej Gminy w tym dniu czuli się zapomniani… i pomóżmy Mikołajowi w tym szczególnym okresie ...

 

                Zapraszamy wszystkich którzy mogą i chcą z nami zadbać o to, by schorowani i samotni seniorzy mogli godnie spędzić święta! Każdy zebrany produkt trafi do osób, które najbardziej tego potrzebują!

                W tym roku wytypowaliśmy 6 osób z naszej Gminy, które żyją w niezawinionej biedzie... nie krzyczą o tym jak im źle, często ukrywają biedę i starają się by inni uwierzyli, że „jakoś jest, jakoś sobie radzą”.

Jak można pomóc?

- zakupić artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, kosmetyki, słodycze, lub „szczególny upominek”

- zrobić paczkę

- opisać „szczególny podarunek” określając dla kogo paczka ma zostać zaadresowana np. seniorka 83 lata, senior 70 lat

- zebrane prezenty dopasujemy tak, by każdy senior dostał paczkę

- dostarczyć podarunki do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie pok. 1 osobiście, lub za pośrednictwem poczty lub kuriera do 20 grudnia 2017r.- gwarantujemy, że pomożemy Mikołajowi dostarczyć paczki i na świąteczny czas dotrą do seniorów.

                Przedział wiekowy seniorów jest duży, dlatego jeżeli tylko masz możliwość, chcesz pomóc- zapraszamy...nie liczy się wielkość paczki, a wielkość serca i tego że chcesz się dzielić tym co masz... udzielona pomoc na pewno nie będzie zmarnowana.… dlatego też w tym roku tworzymy paczki dla:

Seniorzy: Jan 56 lat, Krzysztof 68 lat*

Seniorki: Katarzyna 87 lat, Julia 69 lat, Stanisława 75 lat, Maria 64 lat*

                Nawet najmniejszy prezent sprawi im ogromną radość! By ułatwić ofiarodawcom wybór prezentów, jakie mogliby ofiarować, przygotowaliśmy listę mikołajową...

żywność trwała: herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, słodycze, kisiele, budynie, płatki śniadaniowe, koncentraty pomidorowe, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach, zupy w proszku, mleko, ciasta z dłuższym okresem ważności

Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, miotła, mop,

Kosmetyki: szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło/żel myjący, chusteczki nawilżane, krem

Szczególne upominki: malutka sztuczna choinka z przystrojeniem, stroik świąteczny, kasetka na leki, deska do krojenia, zestaw do golenia, pantofle, ciepły koc, termofor, świąteczny obrusik, podomka, ręcznik, pościel, rajstopy, ramka na zdjęcia, rękawice, szal

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek. Wszystko na pewno będzie mądrze wykorzystane.

Przyłącz się do akcji Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i spraw by czyjeś oczy śmiały się dzięki Tobie!

*imiona zostały zmienione

Informacje można znaleźć na stronie: www.gopstrzciana.pl
oficjalna strona facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100013884070221

Małopolski Tele-Anioł

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logowanie GOPS

Świadczenie wychowawcze

Projekt RPO "Jutro już dziś"

Wrzesień 2019
16
Poniedziałek
23:43
BuaXua Calendar

Terminy wypłaty świadczeń okres zasiłkowy 2018/2019

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Ilość odwiedzin

Dzisiaj10
Wczoraj377
Ostatni tydzień387
Ostatni miesiąc5390
Razem382803
Twoje IP 34.237.76.91 Twój system Unknown - Unknown
Scroll to top