Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Fundusz alimentacyjny

Wspieranie rodzin

Przeciwdziałanie przemocy

 

logo1

Starość wieńczy życie i jest czasem żniw tego,

czego się nauczyliśmy, co przeżyliśmy, co zdziałaliśmy i osiągnęliśmy,

a także tego, co wycierpieliśmy i wytrzymaliśmy.

Jak w końcowej partii wielkiej symfonii,

te wielkie tematy współbrzmią potężnie."

Jan Paweł II

               „Promocja zdrowia, profilaktyki zdrowotnej oraz zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Gminy Trzciana w wieku 55+”- rozpoczyna się realizacja projektu socjalnego skierowanego do mieszkańców Gminy Trzciana w wieku 55 lat i więcej.

 

               Podjęcie realizacji zadań jest możliwe dzięki przyznaniu przez Wojewodę Małopolskiego środków finansowych w formie dotacji celowej w wysokości 16 245 zł. W ramach projektu będą podejmowane działania mające na celu rozwój pomocy społecznej poprzez m.in. zorganizowanie wyjazdu o charakterze integracyjnych, zdrowotnym i duchowym oraz przeprowadzenie akcji dystrybucji KOPERT ŻYCIA.

               W planowanych działaniach chcielibyśmy zagwarantować udział w projekcie szczególnie osobom starszym 55+ zamieszkującym na terenie Gminy, które mają utrudniony, a wręcz ograniczony dostęp do edukacji, usług około medycznych i wsparcia psychologicznego, dlatego też działania obejmują Moduł zdrowie i edukacja.

               Z inicjatywy Wójta Gminy Trzciana we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Trzcianie w  trosce o bezpieczeństwo naszych Mieszkańców od miesiąca czerwca 2017r. rozpocznie się akcja dystrybucji KOPERT ŻYCIA. Będzie to polegało na umieszczeniu najważniejszych informacji o stanie zdrowia, alergiach i przyjmowanych lekach w specjalnie oznaczonej kopercie, która będzie dostępna dla lekarza lub służb ratunkowych w domu seniora. Chcielibyśmy dotrzeć w miarę możliwości do wszystkich Seniorów z terenu gminy Trzciana, a to pomoże ratownikom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji. Statystyki pokazują, że prawidłowo wypełniona karta informacyjna umieszczona w “Kopercie Życia” niejednokrotnie uratowała ludzkie życie. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia ułatwia działanie służbom ratunkowym, szczególnie w sytuacji gdy pacjent jest nieprzytomny lub gdy kontakt z nim jest ograniczony. Skraca do minimum czas zbierania wywiadu medycznego i umożliwia ratownikom niesienie natychmiastowej pomocy.

               Dopełnieniem działań będzie wyjazd o charakterze integracyjnym, zdrowotnym i duchowym, podczas których zaplanowano zajęcia m.in. z duchownym czy psychologiem. Wybór specjalistów na wyjazd będzie dokonywany w oparciu o indywidualne potrzeby seniorów.

            Projekt ma przyczynić się do poprawy funkcjonowania psychospołecznego i lepszej adaptacji do warunków życia seniorów, podniesienia poziomu wiedzy uczestników projektu, co wpłynie na poprawę ich zdrowia, zwiększenia dostępu do różnych specjalistów, jak i kształcenia nieformalnego, a to z kolei wpłynie na wzrost samooceny osób biorących udział w projekcie oraz poprawi jakość ich życia.

               Udział w projekcie jest bezpłatny, już teraz zapraszamy wszystkich Seniorów zamieszkujących Gminę Trzciana w wieku 55 lat i więcej do złożenia deklaracji Uczestnictwa
w projekcie
poprzez kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Szczegółowych informacji nt. realizowanego projektu socjalnego udziela pracownik socjalny Joanna Burda pod nr telefonu: 146136002,146116256 w godzinach pracy Ośrodka lub

emailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

O PRZEBIEGU PROJEKTU BĘDZIEMY INFORMOWAĆ PAŃSTWA NA BIEŻĄCO! PROJEKT TRWA DO KOŃCA 2017r.

Małopolski Tele-Anioł

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logowanie GOPS

Świadczenie wychowawcze

Projekt RPO "Jutro już dziś"

Wrzesień 2019
16
Poniedziałek
23:09
BuaXua Calendar

Terminy wypłaty świadczeń okres zasiłkowy 2018/2019

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Ilość odwiedzin

Dzisiaj1
Wczoraj377
Ostatni tydzień378
Ostatni miesiąc5381
Razem382794
Twoje IP 34.237.76.91 Twój system Unknown - Unknown
Scroll to top