Pomoc społeczna

Świadczenia rodzinne

Fundusz alimentacyjny

Wspieranie rodzin

Przeciwdziałanie przemocy

kwiatki2016„Łat­wo jest potępić,zniszczyć i zdep­tać człowieka.
Trud­niej jest poświęcić mu swój czas,po­dać dłoń i pomóc mu w duchu po­koju zro­zumieć is­totę je­go błędów"

„...bo anioły też grzeszą... grzeszą wiarą w człowieka, że ten potrafi być dobry, że są w stanie to dobro wyzwolić... i uciekają na ziemię by nieść pomoc i słowo dobra... i brudzą sobie skrzydła w bagnie obojętności i niewiary ludzkiej... i opalają pióra ogniem człowieczej nienawiści i zachłanności... a gdy już z piór zostaje szkielet ino... gdy biel w dymną szarość się zmienia... zbrukane i poniżone wracają...”

— Seneka

Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2016 pracuje w Trzcianie!

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna okazja do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów uznania za profesjonalne zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi. Pracownik socjalny jest osobą która daje wsparcie, gdy wszystko inne zawodzi, dlatego Wasza praca jest autentyczną służbą, gdyż przynosi ulgę w cierpieniu, ubóstwie, chorobie, osamotnieniu i uzależnieniach. Dla wielu mieszkańców naszej Gminy jest ona niezbędnym wsparciem i znakiem nadziei i ludzkiej dobroci. I choć pełnicie służbę która nie jest medialna, o której na codzień się nie mówi, a pracownika socjalnego najczęściej zauważa się dopiero jak dochodzi do tragedii to wasza praca jest profesjonalną działalnością wymagającą szerokiej wiedzy i umiejętności, a także odpowiedzialności, wrażliwości i zrozumienia dla ludzkich słabości.

               W tym szczególnym dniu wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcianie życzymy satysfakcji z pracy, z kontaktów z drugim człowiekiem, wytrwałości, zdrowia i pomyślności oraz zwykłej ludzkiej wdzięczności ze strony osób, którym udzielacie wsparcia.

               Wasza misja niesienia pomocy niech będzie źródłem nowych sił, radości i zadowolenia.To dzięki waszemu zaangażowaniu zaradzacie wielu życiowym problemom, inspirujecie niejedną przemianę charakteru i wpływacie na przełomowe decyzje, od których zależy chęć wzięcia życia we własne ręce, odzyskanie wiary w swoje możliwości, uśmiech dzieci i podniesionych na duchu dorosłych.

               Życzymy wszystkiego najlepszego, energii do realizacji ciekawych projektów socjalnych, ochoty do poszukiwania dróg rozwoju, odkrywania nowych sposobów na uniknięcie stresu,pułapek wypalenia zawodowego i ... czasu dla siebie,swoich pasji i rodziny.

               Szczególne w tym roku miło nam poinformować, że w dniu 17 listopada 2016r. Pani mgr Bogumiła Bobak starszy pracownik socjalny GOPS Trzciana, zdobyła Grand Prix konkursu na Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku 2016, jednocześnie odbierając tytuł Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku 2016 z rąk wicemarszałka Wojciecha Kozaka. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, odbierając jednocześnie tę nagrodę jako potwierdzenie wiedzy, doświadczenia i zaangażowania pani Bogumiły w działania na rzecz pomocy osobom potrzebującym.

Wójt Gminy Trzciana                                         Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

mgr inż. Józef Nowak                                                     mgr Elżbieta Burkowicz

Więcej informacji na temat tytułu Małopolskiego Pracownika Socjalnego Roku 2016 znajduje się pod adresami: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/sprawy-spoleczne-i-rodzina/maja-moc-pomagania-i-niosa-ja-innym

http://rops.krakow.pl/aktualnosc/znamy-juz-malopolskich-pracownikow-socjalnych-roku-2016-1527.html

 Pracownik Socjalny Roku 2016

Małopolski Tele-Anioł

Logowanie GOPS

Świadczenie wychowawcze

Projekt RPO "Jutro już dziś"

Grudzień 2018
15
Sobota
12:58
BuaXua Calendar

Terminy wypłaty świadczeń okres zasiłkowy 2018/2019

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Ilość odwiedzin

Dzisiaj116
Wczoraj241
Ostatni tydzień1304
Ostatni miesiąc2780
Razem308493
Twoje IP 3.80.218.53 Twój system Unknown - Unknown
Scroll to top